Çelik Yelek ve Kurşun Geçirmez Balistik Plakalar

Çelik Yelek ve Kurşun Geçirmez Balistik Plakalar

Ateşli silahlardan çıkan kurşunların etkisini azaltmak ve patlama sonucunda oluşabilecek şarapnellerden korunmak amacıyla distribütörlüğünü yaptığımız, Çelik Yelek, Balistik Yelek, Kurşun Geçirmez Yelek , Balistik Plaka  yada Kurşun Geçirmez Plaka olarak bilinen ürünlerimizden;

  • Balistik Yelekler
  • Operasyon Yelekleri
  • Emniyet Güçleri Yelekleri
  • Jandarma Yelekleri
  • Swat Yelekleri
  • Özel Harekât Yelekleri 

en üst koruma teknolojisi ile hazırlanıp askeri birlikler, polis kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmaktadır. Balistik Koruyucu Yeleklerimiz, müşterilerin teknik taleplerine uygun olarak ilave balistik koruyucu aksesuarlar (kasık, boyun, omuz, üst kol ve gırtlak koruma parçaları vb.) ve muhtelif amaçlara yönelik cepler (telsiz, magazin vb.) ile donatılmaktadır. NIJ 0101.04 ve NIJ 0101.06’a uygun olarak üretilen operasyon yelekleri seviye II ve IIIA tabanca koruması seviyesinden; III, IV ve özel seviyeler içinde plakalarla desteklenmiş uzun namlulu zırh delici olarak her bedene uygun NATO standartlarındaki ölçü ve kalıplarda yeleklerimiz bulunmaktadır.

Ürünlerimiz, yüksek teknoloji ürünü paraaramid (kevlar,twaron) ve ultra yüksek moleküler yoğunluklu polietilen (dyneema) kumaşlardan oluşturulmaktadır. Yelekler, bu özelliklerinden dolayı kapı veya el tipi detektörlerde sinyal vermemekte ve X-RAY cihazlarında kumaş giysi şeklinde görülmektedirler.

Genel olarak IIIA koruma seviyesinde üretilen (Kurşun Geçirmez Çelik Yelek) Balistik Koruyucu Yelekler, Balistik Koruyucu Plaka ilaveleri ile plakaların bulunduğu bölgelerde III ya da IV koruma seviyelerine yükseltilebilmektedir. Balistik Koruyucu Plakalar, Amerikan NIJ0101.04 ve NIJ0101.06 standartlarına uygun olarak üretilmekte ve üst düzey balistik test laboratuvarında belirlenen tehdit seviyelerindeki mermilere karşı teste tabi tutulmaktadır.

Balistik Koruyucu Plakalarımız, istendiğinde arkalarında Balistik Koruyucu Yelek olmaksızın da (Stand Alone) III ve IV koruma seviyelerinde koruma sağlamaktadır. Müşteri taleplerine bağlı olarak, tek ya da çift eğimli, ortopedik ve hafif Balistik Koruyucu Plakalarımız kalite standartlarına uygun olarak üretim öncesinde, üretim sırasında ve üretim sonrasında önceden belirlenmiş test protokollerine tabi tutulmaktadır.