Mobil Adli Tıp Çözümleri

Günümüzde mobil verilerin toplanması ve analiz edilmesi, işlenen suçlara ilişkin kanıtların önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Mobil adli tıp çözümleri ile adli tıbba konu olacak veriler, cihazlardan hızlı, güvenli ve tutarlı bir şekilde toplanabilmektedir. Bu doğrultuda adli tıp araştırmalarının hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır.

Cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi mobil cihazlardan çağrı kayıtları, kişi listeleri, mesajlar, medya dosyaları ve takvim gibi veriler cihazdan kolayca ayrılıştırılır ve deşifre edilir.Kolay kullanıcı arayüzü ile araştırma kapsamı daraltılabilir, önemli içerikler işaretlenebilir ve raporlar oluşturulup paylaşılabilir.

Farklı cihazlar arasında gerçekleşen çağrı kayıtları, mesajlar, yer bildirimleri, medya dosyaları ve uygulamalar, işlemlerin gerçekleştiği zaman, yer ve yerler arasındaki mesafeler dahilinde saptanabilir.Mobil cihazlara ait kilitlemeler açılabilir ve her türlü şifre elde edilebilir.

Elde edilen veriler üzerinde yazılara, seslere, çağrı kayıtlarına, e-maillere vb. ilişkin mantık analizi yapılabilir ve potansiyel deliller hızlı bir şekilde ortaya çıkarılabilir.Elde edilen ve oluşturulan tüm veriler, raporlar veya analizler çevrimiçi (online) olarak paylaşılabilir.