Acil Müdahale ve Korunma Setleri

Acil Müdahale ve Korunma Setleri

İtfaiye, madencilik, kimya endüstrisi vb. yüksek risk içeren alanlarında acil korunma ve müdahale setleri ile iş güvenliği maksimum seviyede sağlanmaktadır. Savunma ve askeri ihtiyaçlar doğrultusunda özel olarak tasarlanmış bütünleşik korunma setleri mevcuttur.

Müdahale Setleri

Zehirli ve yakıcı özellikte olan, kanda ve dolaşım sisteminde hasara yol açan kimyasal etkenlere karşı müdahale setleri ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca virüs ve bakterilere karşı etkin korunma sağlayan, eldiven ve maske içerikli temel korunma setleri konfor ve kolay kullanım özelliklerine de sahiptir.

Koruyucu Giysiler

Gaz sızdırmayan, endüstriyel ve biyolojik ajanlara karşı korunma sağlayabilen koruyucu giysiler ile farklı modeller doğrultusunda konforlu korunma imkanı sağlanabilmektedir.

Çoklu Gaz Algılama Cihazları

Kızılötesi sensörler ve farklı gaz ölçümü ile özellikleri doğrultusunda risk içeren alanlarda gaz saptamaları gerçekleştirilebilmektedir.

Maskeler ve Filtreler

Kusursuz takma konforuna, cilt dostu silikon yapıya, geniş panoramik görünüme, yangın ve endüstriyel kaçış başlığı özelliklerine sahip dayanıklı maskeler ve filtreleri ile iş güvenliği ihtiyacı etkin bir şekilde sağlanabilmektedir.

Kaçış Üniteleri

Özellikle zehirli gazların ve/veya oksijen eksikliğinin aniden ortaya çıkabildiği yerlerde etkin güvenlik sağlar.

Özel Tasarım Yüz Maskeleri

Solunum sistemini, yüzü ve gözleri koruma özelliğine sahip olan, askeri ihtiyaçlar doğrultusunda özel olarak hazırlanmış bütünleşik korunma seti, NIOSH sertifikasyonuna sahiptir. Havada yer alan her türlü biyolojik, kimyasal ve radyoaktif etmenlere karşı üstün korunma ile sinir sistemi, dolaşım sistemi ve solunum sisteminde üst düzey korunma sağlar.

Dakikada 115 ile 140 litre havayı daimi olarak filtreleme özelliğine sahip askeri korunma seti, bu özelliği ile yüksek nem ve sıcaklığın olduğu ortamlarda rahatlık sağlamaktadır. Kullanıcı konforu ile klostrofobi yaşanma ihtimali minimize edilmiştir.

Öne Çıkan Özellikler

• Benzersiz poliüretan vizör ile esneklik ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklılık

• Tam görüş alanı ve silah dürbünleri ile uyumluluk

• Maske içinde numaralı gözlük monte edilme özelliği

• Zorlu çevre koşulları için tasarlanan dış koruyucular

• Şiddetli ışığa karşı özel koruyucular

• Belirli ışık dalga boylarının filtre edilmesi ile keskin görüntü sağlanması

• Mükemmel buğu giderme özelliği

• Solunum ve kullanım konforu

• NATO askeri koşullarına uygunluk

KBRN Acil Müdahale ve Korunma Setleri

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na sağladığımız, özel olarak hazırlanan Acil Müdahale Setleri, hava basıncını atmosfer seviyesinden yüksek bir noktaya taşıyarak dış ortamdaki mikropların vücuda bulaşmasını önleyen tulumları giyerek, oksijen tüplü solunum seti ile kullanılabilmektedir.

Acil Müdahale Setleri ile Ebola, Mers, Kuş Gribi gibi ölümcül virüslerin bulaşması önlenmektedir.