Kamera Sistemleri ile Güvenlik Çözümleri

IP Kameralar

Alan güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynayan IP Kameralar, istenilen yerleri uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen bir kamera türüdür. IP Kameralar; programlanabilme, görüntü kaydedebilme ve alarm-hareket algılayabilme gibi birçok özelliğe sahiptirler.

Harekete Duyarlı Kablosuz Kameralar

GSM, internet gibi iletişim ağlarının veya elektrik bağlantısının olmadığı, ulaşılması zor bölgeleri izlemeye olanak sağlayan gelişmiş bir görüntüleme aracıdır. Kamera bir hareket ile tetiklendiğinde resim veya video çeker. Yeterli ışığın olmadığı durumda infrared flaşlı siyah beyaz resim çeker. Infrared flaş tamamen görünmezdir ve sessiz çalışmaktadır. Tek bir şarj ile 3000’den fazla fotoğraf çekebilmektedir.

Uzun Menzilli Kameralar

Geniş açık alanlarda meydana gelen güvenlik ihlallerine yönelik yapılan anlık bildirimlerle gerçek zamanlı ve önleyici güvenlik hizmeti sunarlar. Termal görüntüleyicilerin hassasiyetindeki son ilerlemeler ileri görüntü işleme ile birleştirildiğinde, termal kameraların yağmur, nem, sis ve parlak güneş ışığından etkilenmeksizin çok net görüntü vermesine olanak tanımaktadır. Görüntü işleme ihlallerin tespitini rüzgârdan ve küçük hayvanlardan etkilenmeksizin yüksek doğrulukla yapmaktadır.

Termal Kameralar

Objelerden yayılan termal enerjiyi ölçmeye yarayan lenslerden ve algılayıcılardan oluşmaktadır. Bu yüksek teknolojili cihazlar, kızılötesi dalga boyu spektrumunda, ekipmanla doğrudan temas gerçekleştirmeksizin sıcaklık modellerini algılayan bir cihazdır. Özellikle ısıya güdümlü füze, gece görüş sistemleri ve benzeri askeri tekniklerin gelişmesi ile önemi artmıştır. Sınır gözetlemeleri, karargâh, askeri tesis ve karakolların korunması, kıyıliman gözetlemeleri, petrol platformu, boru hattı ve baraj gibi sivil tesislerin korunmasında termal kameralar sıklıkla kullanılmaktadır.

Gece Görüş Kameraları

Üzerindeki ışık algılayıcı sensörler sayesinde ışığın belli bir seviyenin altına indiği ortamlarda, IR aydınlatma ledleri devreye girer. Karanlık ortamda cisimlerin üzerine kızılötesi ışınlar gönderir.

Opto Elektronik Sistemleri

Termal sensörlü kameralar, gündüz ve gece görüş kameraları ve cihazları, lazer işaretleyici ve mesafe ölçerler ile uyarı sistemlerinin kullanılması doğrultusunda oluşturulan bütünleşik bir çözümdür.

Sistemin Özellikleri

  • Daimi görüntü kaydı yapabilme,
  • Otomatik odaklanma,
  • Dayanıklılık,
  • Kolay bütünleştirilebilen alt sistemlerden oluşma,
  • Uzun menzilli hedef saptama,
  • Teşhis ve tanıma,
  • 360⁰ gözlemleme gerçekleştirebilme

Kullanım Alanları

  • Sınır Güvenliği, Sahil Güvenliği, Sabit ve Mobil Güvenlik,
  • Durumsal Farkındalık,
  • Uzun Menzilli Gözlemleme.